Bunkeri i LNÇ - së - Vrrellë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bunkeri i LNÇ - së - Vrellë
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Vrellë, Lipjan, Kosovë
Ndërtuar Shek. XX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 42 - 58
Nr. i referencës 2904

Bunkeri i LNÇ - së - Vrrellë është një monument i trashëgimisë kulturore në Vrellë, Lipjan, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër 42 - 58.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]