Bunnik

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Bunnik (kthjellim).


Bunnik
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Bunnik.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Utrecht – stema Utrecht
Kryeqëndra Bunnik
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°04′02″V 5°11′49″L / 52.06722°V 5.196944°L / 52.06722; 5.196944 (Bunnik)Koordinatat: 52°04′02″V 5°11′49″L / 52.06722°V 5.196944°L / 52.06722; 5.196944 (Bunnik)
Sipërfaqja 37,57 km2
Popullsia 14.427 banorë 2011
Dendësia 384 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 030
Kodi Postar 3980-3981, 3984-3985
Kodi statistikor 0312
Bunnik is located in Hollandë
Bunnik
Bunnik
Bunnik – harta_foto
www.bunnik.nl

Bunnik është një komunë në provincën UtrechtHolandë me sipërfaqe 37.57 km² dhe popullsi 14427 banorë[1]. Bunnik është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Utrecht