Burakcan Kunt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Burakcan Kunt
Burakcan Kunt 2011 2.jpg
Të dhënat personale
Data e lindjes (1992-05-15) 15 Maj 1992 (29 vjeç)
Vendi i lindjesKëln, Gjermani
Gjatësia1,84 m (6 ft +12 in)
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualManisaspor
Karriera në rini
0–20081. FC Köln
2008–MSV Duisburg
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2010–2013MSV Duisburg7(0)
2013–2014Balıkesirspor II12(3)
2014–2016Bucaspor17(1)
2016–Manisaspor
Ekipi kombëtar
2011Turqia U192(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Burakcan Kunt (lindur më 15 maj 1992) është një futbollist profesionist turk i cili luan si mesfushor për klubin turk Manisaspor.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Burakcan Kunt". Soccerway. Marrë më 7 shkurt 2019. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)