Bureå

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bureå
Qytet
noform
Pamje e një kishe në Bureå
Vendndodhja
Bureå is located in Suedia
Bureå
Bureå

Koordinatat: 64°37′V 21°12′L / 64.617°V 21.200°L / 64.617; 21.200

Administrimi
Shteti Flamuri Suedia
Provinca Västerbotten
Qarku Qarku Västerbotten
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.65 km2
Popullsia 2,360 banorë
Dendësia 646 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CET (UTC+1)
Verore CEST (UTC+2)

Bureå është qytet në provincën Västerbotten, Suedi. Ndodhet 20 kilometra në jug të Skellefteå dhe 116 kilometra në veri të Umeå. Qyteti ka pasur 2,360 banorë më 2010.