Buren

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Buren (kthjellim).


Buren
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Buren.svg
Pamje nga Buren

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Maurik
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°58′00″V 5°25′00″L / 51.9667°V 5.4166°L / 51.9667; 5.4166 (Buren)Koordinatat: 51°58′00″V 5°25′00″L / 51.9667°V 5.4166°L / 51.9667; 5.4166 (Buren)
Sipërfaqja 142,93 km2
Popullsia 25.980 banorë 2011
Dendësia 181,77 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0344, 0345
Kodi Postar 4010-4012, 4016, 4020-4021, 4023-4024, 4030-4033, 4110-4112, 4115-4117, 4119
Kodi statistikor 0214
Vendndodhja
Maurik is located in Hollandë
Maurik
Maurik
Buren – harta_foto
www.buren.nl

Buren është një komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 142.93 km² dhe popullsi 25980 banorë[1]. Maurik është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland