Burgos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Burgos
Komunë dhe qytet
noform
Burgos Cathedral
Flamuri_figura
Vendndodhja
Burgos is located in Spanjë
Burgos
Burgos

Koordinatat: 42°21′0″V 3°42′24″P / 42.35000°V 3.70667°P / 42.35000; -3.70667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Burgos
Qarku Alfoz de Burgos
Kryetari i Bashkisë Javier Lacalle
Partia Partido Popular
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 107.08 km2
Lartësia 859 m (m.n.d.)
Popullsia 179,906"Spain (Major Cities): Autonomous Communities & Major Cities - Statistics & Maps on City Population". Citypopulation.de. Marrë më 2013-03-26. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!) banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 884
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 09001-09007
Prefiksi 947
Koordinatat 42° 21′ 0″ Veri

3° 42′ 24″ Perëndim


Burgos është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alfoz de Burgos, të provincës Burgos, në Komunitetin Castile dhe León. Burgos ka 179,906"Spain (Major Cities): Autonomous Communities & Major Cities - Statistics & Maps on City Population". Citypopulation.de. Marrë më 2013-03-26. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!) banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 107.08 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Burgos – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale