Burnaby

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Burnaby (kthjellim).


Burnaby
—  qytet  —
stema_figura
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kolumbia Britanike
Ndarja statistikore Metro Vankuver
Statistika dhe Territori
Koordinatat 49°16′V 122°58′P / 49.267°V 122.967°P / 49.267; -122.967 (Burnaby)Koordinatat: 49°16′V 122°58′P / 49.267°V 122.967°P / 49.267; -122.967 (Burnaby)
Lartësia 370 m (m.n.d)
Sipërfaqja 89,12 km2
Popullsia 202.799 banorë 2006
Dendësia 2.275,57 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore ]]
Burnaby is located in Kanadaja
Burnaby
Burnaby
Burnaby – harta_foto
www.city.burnaby.bc.ca/

Burnaby është një qytetMetro Vankuver, provinca Kolumbia Britanike, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 89.12 km² dhe popullsi 202799 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Burnaby – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Kolumbia Britanike