Buzallakova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Buzallakovë
Бузалково
Fshat
Vendndodhja
Buzallakovë is located in Maqedonia e Veriut
Buzallakovë
Buzallakovë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Veles
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Malёsia e Velesit
Lartësia 452 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 44′ 23″ Veri

21° 40′ 20″ Lindje

Popullsia 1456 banorë (2002)

Buzallakovë, (maqedonisht: Бузалково/Buzalkovo) ёshtё fshat nё komunën e Velesit, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 1456 banorë nga të cilët 1443 ishin Shqiptarë, 2 Maqedonas, 3 Turq dhe 8 tjetër.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]