Jump to content

Calders

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Calders
Stema zyrtare e Calders
Popullsia
 • Gjithsej868
Emri i banorëveCalderí, calderina

Calders është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bages (Moianès after 24 May 2015), të provincës Barcelona, në Katalonia. Calders ka 868 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 33.1 km2.

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  •  Commons: Calders – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale