Caldes de Malavella

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Caldes de Malavella
Qytet
Stema_figuraFlag of Caldes de Malavella.svg
Vendndodhja
Caldes de Malavella is located in Spanjë
Caldes de Malavella
Caldes de Malavella

Koordinatat: 41°50′22″V 2°48′38″L / 41.83944°V 2.81056°L / 41.83944; 2.81056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Selva
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 57,35 km2
Lartësia 84 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17033
Koordinatat 41° 50′ 22″ Veri

2° 48′ 38″ Lindje

Faqja Zyrtare www.caldesdemalavella.com


Caldes de Malavella është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Selva, të provincës Girona, në Katalonia. Caldes de Malavella ka 6710 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 57,35 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]