Callús

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Callús
Komunë
Vendndodhja
Callús is located in Spanjë
Callús
Callús

Koordinatat: 41°47′35″V 1°47′0″L / 41.79306°V 1.78333°L / 41.79306; 1.78333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Bages
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 47′ 35″ Veri

1° 47′ 0″ Lindje


Callús është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bages, të provincës Barcelona, në Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Callús – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale