Cambridge Bay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Cambridge Bay (kthjellim).


Cambridge Bay
Iqaluktuuttiaq - ᐃᖃᓗᒃᑑᑦᑎᐊᖅ
—  fshat (hamlet)  —
Pamje nga Cambridge Bay

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Nunavut – stema Nunavut
Ndarja statistikore Rajoni Kitikmeot
Kryebashkiaku Michelle Gillis
Statistika dhe Territori
Koordinatat 69°7′2″V 105°3′11″P / 69.11722°V 105.05306°P / 69.11722; -105.05306 (Cambridge Bay)Koordinatat: 69°7′2″V 105°3′11″P / 69.11722°V 105.05306°P / 69.11722; -105.05306 (Cambridge Bay)
Lartësia 0 m (n.n.d)
Sipërfaqja 202,2 km2
Popullsia 1.477 banorë 2006
Dendësia 7,3 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7
Kodi Postar X0B 0C0
Vendndodhja
Cambridge Bay is located in Kanadaja
Cambridge Bay
Cambridge Bay
www.cambridgebay.ca

Cambridge Bay është një fshat (hamlet) në Provincën Nunavut, Kanada. Komuna ka një sipërfaqe 202.2 km² dhe popullsi 1477 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Nunavut