Camila Barraza

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Camila Alejandra Barraza (lindi më 27 gusht 1993) është modele argjintenase-kosovare dhe dhe fituese e bukurisë në Miss Universe Kosova 2016. Ajo përfaqësoi KosovënMiss Universe 2016Filipinet.

Jeta personale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Barraza lindi në Pilar, Argjentinë, por jeton në Prishtinë, Kosovë, ku punon si modele. Ajo u bë me nënshtetësi kosovare në dhjetor 2016.[1]

References[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "camibrrz". Camila Barraza. Marrë më 29 dhjetor 2016.