Campllong

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Campllong
Komunë
Vendndodhja
Campllong is located in Spanjë
Campllong
Campllong

Koordinatat: 41°53′44″V 2°49′55″L / 41.89556°V 2.83194°L / 41.89556; 2.83194

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Gironès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.46 km2
Popullsia 497 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 53′ 44″ Veri

2° 49′ 55″ Lindje


Campllong është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Gironès, të provincës Girona, në Katalonia. Campllong ka 497 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8.46 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]