Camprodon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Camprodon
Komunë
noform
Vendndodhja
Camprodon is located in Spanjë
Camprodon
Camprodon

Koordinatat: 42°18′57″V 2°22′0″L / 42.31583°V 2.36667°L / 42.31583; 2.36667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Ripollès
Kryetari i Bashkisë Esteve Pujol i Badà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 103.37 km2
Lartësia 988 m (m.n.d.)
Popullsia 2516 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Camprodonins, camprodonines
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 18′ 57″ Veri

2° 22′ 0″ Lindje


Camprodon është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ripollès, të provincës Girona, në Katalonia. Camprodon ka 2516 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 103.37 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]