Canejan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Canejan
Komunë
Vendndodhja
Canejan is located in Spanjë
Canejan
Canejan

Koordinatat: 42°50′V 0°45′L / 42.833°V 0.750°L / 42.833; 0.750

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Val d'Aran
Kryetari i Bashkisë Joan Carles Lastera i Alcalde
Partia UA
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Canejan është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Val d'Aran, të provincës Lleida, në Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Canejan – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale