Canet d'Adri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Canet d'Adri
Komunë
Vendndodhja
Canet d'Adri is located in Spanjë
Canet d'Adri
Canet d'Adri

Koordinatat: 42°2′11″V 2°44′18″L / 42.03639°V 2.73833°L / 42.03639; 2.73833

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Gironès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44.3 km2
Popullsia 609 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 2′ 11″ Veri

2° 44′ 18″ Lindje


Canet d'Adri është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Gironès, të provincës Girona, në Katalonia. Canet d'Adri ka 609 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 44.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]