Canmore (Alberta)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Canmore (kthjellim).


Canmore
—  qytet  —
Pamje nga Canmore (Alberta)

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Alberta – stema Alberta
Ndarja statistikore Divizioni Nr. 15
Kryebashkiaku Gordie Miskow
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°05′24″V 115°21′31″P / 51.089925°V 115.358634°P / 51.089925; -115.358634 (Canmore)Koordinatat: 51°05′24″V 115°21′31″P / 51.089925°V 115.358634°P / 51.089925; -115.358634 (Canmore)
Lartësia 1.48 m (m.n.d)
Sipërfaqja 68,9 km2
Popullsia 12.288 banorë 2011
Dendësia 178,35 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7
Prefiksi -402
Kodi Postar T1W
Vendndodhja
Canmore is located in Kanadaja
Canmore
Canmore
www.canmore.ca/

Canmore është një qytetDivizionin Nr. 15, në provincën Alberta, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe prej 68.9 km² dhe një popullsi prej 12288 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Canmore – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Alberta