Divizioni Nr. 15 (Alberta)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 15 (kthjellim).


Divizioni Nr. 15
Division Nr. 15
—  divizion  —
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Alberta – stema Alberta
Kryeqëndra Canmore, Banff dhe Crowsnest Pass
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°05′V 115°21′P / 51.09°V 115.35°P / 51.09; -115.35 (Divizioni Nr. 15)Koordinatat: 51°05′V 115°21′P / 51.09°V 115.35°P / 51.09; -115.35 (Divizioni Nr. 15)
Sipërfaqja 28.399,98 km2
Popullsia 34.150 banorë 2006
Dendësia 1,2 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7
Divizioni Nr. 15 – harta_foto

Divizioni Nr. 15 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Alberta, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe 28399.98 km² dhe popullsi 34150 banorë.[1] Canmore, Banff dhe Crowsnest Pass është kryeqëndra e divizionit.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Alberta