Capellades

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Capellades
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Capellades is located in Spanjë
Capellades
Capellades

Koordinatat: 41°31′55″V 1°41′12″L / 41.53194°V 1.68667°L / 41.53194; 1.68667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Anoia
Kryetari i Bashkisë Marcel·lí Martorell Font (2011)
Partia CIU
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.95 km2
Lartësia 317 m (m.n.d.)
Popullsia 5458 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Capelladí ; Capelladina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8786
Koordinatat 41° 31′ 55″ Veri

1° 41′ 12″ Lindje

Faqja Zyrtare www.capellades.cat


Capellades është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Anoia, të provincës Barcelona, në Katalonia. Capellades ka 5458 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 2.95 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]