Capolat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Capolat
Komunë
Vendndodhja
Capolat is located in Spanjë
Capolat
Capolat

Koordinatat: 42°4′48″V 1°45′16″L / 42.08000°V 1.75444°L / 42.08000; 1.75444

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Berguedà
Kryetari i Bashkisë Maria Carme Boixader i Montany
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.13 km2
Lartësia 1279 m (m.n.d.)
Popullsia 76 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 4′ 48″ Veri

1° 45′ 16″ Lindje


Capolat është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Berguedà, të provincës Barcelona, në Katalonia. Capolat ka 76 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 34.13 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Capolat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale