Cardona

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cardona
Komunë
noform
View of cardona with the Church of Sant Miquel
Stema_figura
Vendndodhja
Cardona is located in Spanjë
Cardona
Cardona

Koordinatat: 41°54′49″V 1°40′50″L / 41.91361°V 1.68056°L / 41.91361; 1.68056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Bages
Kryetari i Bashkisë Ferran Estruch Torrents
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 66.38 km2
Lartësia 506 m (m.n.d.)
Popullsia 5187 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8261
Koordinatat 41° 54′ 49″ Veri

1° 40′ 50″ Lindje

Faqja Zyrtare www.ajcardona.es


Cardona është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bages, të provincës Barcelona, në Katalonia. Cardona ka 5187 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 66.38 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]