Jump to content

Carignan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Carignan
VendiFranca
RajoniGrand Est
DepartamentiArdennes
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Carignan është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Carignan ka një popullsi prej 2967 banorë dhe sipërfaqe 14.01 km², me një dendësi prej 212 banor/km².

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
 Commons: Carignan (Ardennes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale