Carl Reiner

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë


Carl Reiner (2012)

Carl Reiner lindi më 20 Mars, 1922 dhe vdiq më 29 Qershor, 2020. Ishte një komedian dhe aktor amerikan. Ai u bë i famshëm me rolin e tij në filmi Your Show of Shows.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]