Carlos Mozer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Carlos Mozer
Të dhënat personale
Emri i plotëCarlos Mozer
Data e lindjes (1960-09-19) 19 Shtator, 1960 (59 vjeç)
Vendi i lindjesRio de Janeiro, Brazil
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1980-1986Flamengo
1987-1989Benfica
1989-1992Olympique Marseille
1992-1995Benfica
1995-1996Kashima Antlers
Ekipi kombëtar
1983–1994Flag of Brazil.svg Brazili32(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Carlos Mozer (lindur më 19 Shtator 1960) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 32 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1983 9 0
1984 3 0
1985 6 0
1986 5 0
1987 0 0
1988 0 0
1989 2 0
1990 4 0
1991 0 0
1992 1 0
1993 1 0
1994 1 0
Gjithsej 32 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]