Carolina Stramare

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Carolina Stramare
Informacione
Lindja (1999-01-27) 27 Janar 1999 (21 vjeç)
Gjenovë, Itali
Profesion(e)


Carolina Stramare (lindur më 27 janar 1999), është modele italiane. Në moshën 20 vjeçare, në verën e vitit 2019, u kurorëzua "Miss Lombardia", dhe pastaj në shtator 2019 "Miss Italia".[1]; [2]

Ajo ia kushton fitoren të ëmës së saj, e cila vdiq nga kanceri gjatë verës së vitit 2018.[3]

Referenca[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Carolina Stramare è Miss Italia 2019
  2. ^ Miss Italia: vince Carolina Stramare. Eletta con il televoto, ha ottenuto il 36% di preferenze
  3. ^ L'amore, i cavalli, la nonna: chi è Carolina Stramare, Miss Italia 2019