Casey Kasem

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Casey Kasem
Casey and Jean Kasem 1993 - headshot.jpg
Born
Kamel Amen Kasem

27 prill, 1932
Died15 qershor, 2014
TitleKasem, shtatori 1993

Casey Kasem lindi më 27 prill, 1932Detroit, Michigan si Kemal Amen Kasem dhe vdiq më 15 qershor, 2014Gig Harbor, Washington. Ishte një komedian dhe aktor amerikan, ndër më të mirët e të gjitha kohërave.


3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.