Castellar de la Ribera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Castellar de la Ribera
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Castellar de la Ribera is located in Spanjë
Castellar de la Ribera
Castellar de la Ribera

Koordinatat: 42°11′22″V 1°24′57″L / 42.18944°V 1.41583°L / 42.18944; 1.41583

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Solsonès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 60.23 km2
Lartësia 657 m (m.n.d.)
Popullsia 160 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25064
Koordinatat 42° 11′ 22″ Veri

1° 24′ 57″ Lindje


Castellar de la Ribera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Solsonès, të provincës Lleida, në Katalonia. Castellar de la Ribera ka 160 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 60.23 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]