Castellar del Riu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Castellar del Riu
Komunë
noform
Pi de les tres branques, considered a symbol of the united Catalan Countries
Vendndodhja
Castellar del Riu is located in Spanjë
Castellar del Riu
Castellar del Riu

Koordinatat: 42°7′59″V 1°42′36″L / 42.13306°V 1.71000°L / 42.13306; 1.71000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Berguedà
Kryetari i Bashkisë Ramon Cabra i Malaret
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.74 km2
Lartësia 1234 m (m.n.d.)
Popullsia 154 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Castellanenc
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 7′ 59″ Veri

1° 42′ 36″ Lindje

Faqja Zyrtare www.castellardelriu.cat


Castellar del Riu është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Berguedà, të provincës Barcelona, në Katalonia. Castellar del Riu ka 154 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 32.74 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]