Castellet i la Gornal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Castellet i la Gornal
Komunë
noform
Castle of Castellet and the Hermitage of St. Peter.
Stema_figuraBandera de Castellet i la Gornal.svg
Vendndodhja
Castellet i la Gornal is located in Spanjë
Castellet i la Gornal
Castellet i la Gornal

Koordinatat: 41°15′22″V 1°35′36″L / 41.25611°V 1.59333°L / 41.25611; 1.59333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Alt Penedès
Kryetari i Bashkisë Miguel Delgado Almansa
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 47.5 km2
Lartësia 137 m (m.n.d.)
Popullsia 2222 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Castelletencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8058
Koordinatat 41° 15′ 22″ Veri

1° 35′ 36″ Lindje

Faqja Zyrtare www.castelletilagornal.net


Castellet i la Gornal është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Penedès, të provincës Barcelona, në Katalonia. Castellet i la Gornal ka 2222 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 47.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]