Castellfollit de la Roca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Castellfollit de la Roca
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Castellfollit de la Roca.svg
Vendndodhja
Castellfollit de la Roca is located in Spanjë
Castellfollit de la Roca
Castellfollit de la Roca

Koordinatat: 42°13′17″V 2°33′3″L / 42.22139°V 2.55083°L / 42.22139; 2.55083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Garrotxa
Kryetari i Bashkisë Moisés Coromina Soler
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 0.73 km2
Lartësia 296 m (m.n.d.)
Popullsia 1043 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Castellfollitenc
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17856
Koordinatat 42° 13′ 17″ Veri

2° 33′ 3″ Lindje

Faqja Zyrtare www.castellfollitdelaroca.org


Castellfollit de la Roca është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garrotxa, të provincës Girona, në Katalonia. Castellfollit de la Roca ka 1043 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 0.73 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]