Castellfollit del Boix

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Castellfollit del Boix
Komunë
Vendndodhja
Castellfollit del Boix is located in Spanjë
Castellfollit del Boix
Castellfollit del Boix

Koordinatat: 41°39′57″V 1°41′5″L / 41.66583°V 1.68472°L / 41.66583; 1.68472

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Bages
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 58.9 km2
Popullsia 409 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 39′ 57″ Veri

1° 41′ 5″ Lindje


Castellfollit del Boix është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bages, të provincës Barcelona, në Komunitetin Katalonia. Castellfollit del Boix ka 409 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 58.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]