Castellgalí

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Castellgalí
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Castellgalí is located in Spanjë
Castellgalí
Castellgalí

Koordinatat: 41°40′55″V 1°50′35″L / 41.68194°V 1.84306°L / 41.68194; 1.84306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Bages
Kryetari i Bashkisë Cristòfol Gimeno Iglesias
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.21 km2
Lartësia 266 m (m.n.d.)
Popullsia 1611 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Castellgalí, castellgalina
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 40′ 55″ Veri

1° 50′ 35″ Lindje


Castellgalí është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bages, të provincës Barcelona, në Komunitetin Katalonia. Castellgalí ka 1611 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 17.21 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]