Cauroy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cauroy
Komunë
noform
Pamje nga Cauroy
Vendndodhja
Cauroy is located in Franca
Cauroy
Cauroy
49°20′52″V 4°28′13″L / 49.347777777778°V 4.4702777777778°L / 49.347777777778; 4.4702777777778Koordinatat: 49°20′52″V 4°28′13″L / 49.347777777778°V 4.4702777777778°L / 49.347777777778; 4.4702777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.46 km2
Popullsia 187 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08310
INSEE 08092


Cauroy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Cauroy ka një popullsi prej 187 banorë dhe sipërfaqe 17.46 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cauroy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale