Cem Karaca (futbollistë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cem Karaca
Cem Karaca 1997.JPG
Të dhënat personale
Data e lindjes8 maj 1976
Vendi i lindjesHofheim am Taunus, Gjermania Perëndimore
Gjatësia1.69 m (5 ft 7 in)
PozicioniMesfushor
Karriera në rini
?-?Eintracht Frankfurt
?-19971. FC Kaiserslautern
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1995–19971. FC Kaiserslautern0(0)
1997–2000FC St. Pauli75(5)
2000–2002Yozgatspor45(4)
2002–2003Fenerbahçe S.K.13(0)
2003–2004Konyaspor44(2)
2005Kayserispor16(1)
2005–2007Sivasspor37(0)
2007–2008İstanbulspor
Ekipet e menaxhuara
2018MSV Duisburg (ndihmës i trajnerit)
2019–Aiginiakos
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Cem Karaca (lindi më 8 maj 1976) është një ish-futbollistë turko-gjermanë i cili luajti si mesfushor dhe tani ai është trajner i klubit Aiginiakos.[1] Ai filloi karrierën e tij në Gjermani duke luajtur për 1. FC Kaiserslautern dhe FC St. Pauli para se të kaloj shumicën e karrierës së tij në Turqi me klubet Yozgatspor, Fenerbahçe, Konyaspor, Kayserispor, Sivasspor, dhe İstanbulspor.

Ai ka luajtur tre herë për Turqinë U21.[2]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Karaca, Cem". kicker.de. Marrë më 25 shkurt 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "CEM KARACA". TFF.org. Marrë më 26 shkurt 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)