Centro Federal de Educação Tecnológica Celso Suckow da Fonseca

Coordinates: 22°54′43″S 43°13′28″W / 22.91205°S 43.22452°W / -22.91205; -43.22452
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Centro Federal de Educação Tecnológica Celso Suckow da Fonseca

Centro Federal de Educação Tecnológica Celso Suckow da Fonseca-s është një nga universitetet më të vjetra dhe më me emër në Brazili, i themeluar në vitin 1917. Ndodhet në Rio de Janeiro.[1][2]

Cefet-RJ ndodhet në zemër të Rio de Janeiro-it dhe është afër 1169 km larg Brasília-ut. Pranimi në Cefet-RJ është shumë selektiv dhe universiteti ka rreth 9669 studente undergraduate dhe 525 master.[3]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Eleições para Direção-Geral do CEFET/RJ: DEBATE COM OS CANDIDATOS Arkivuar 21 korrik 2012 tek Archive.today, portal Cefet/RJ, publicado em 4 de abril de 2011.
  2. ^ "CEFET/RJ tem novo diretor geral". Arkivuar nga origjinali më 15 korrik 2012. Marrë më 15 dhjetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ Página principal da TV Cefet/RJ Arkivuar 19 janar 2013 tek Wayback Machine, acessado em 14 de janeiro de 2011.

Lidhje te jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

22°54′43″S 43°13′28″W / 22.91205°S 43.22452°W / -22.91205; -43.22452