Centro Federal de Educação Tecnológica Celso Suckow da Fonseca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Centro Federal de Educação Tecnológica Celso Suckow da Fonseca

Centro Federal de Educação Tecnológica Celso Suckow da Fonseca-s është një nga universitetet më të vjetra dhe më me emër në Brazili, i themeluar në vitin 1917. Ndodhet në Rio de Janeiro.[1][2]

Cefet-RJ ndodhet në zemër të Rio de Janeiro-it dhe është afër 1169 km larg Brasília-ut. Pranimi në Cefet-RJ është shumë selektiv dhe universiteti ka rreth 9669 studente undergraduate dhe 525 master.[3]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Burimet[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ Eleições para Direção-Geral do CEFET/RJ: DEBATE COM OS CANDIDATOS, portal Cefet/RJ, publicado em 4 de abril de 2011.
  2. ^ CEFET/RJ tem novo diretor geral
  3. ^ Página principal da TV Cefet/RJ, acessado em 14 de janeiro de 2011.

Lidhje te jashtme[redakto | përpunoni burim]

Koordinatat: 22°54′43″J 43°13′28″P / 22.91205°J 43.22452°P / -22.91205; -43.22452