Centro Federal de Educação Tecnológica de Minas Gerais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Centro Federal de Educação Tecnológica de Minas Gerais

Centro Federal de Educação Tecnológica de Minas Gerai-s është një nga universitetet më të vjetra dhe më me emër në Brazili, i themeluar në vitin 1910. Ndodhet në Belo Horizonte të Minas Gerais.[1]

Cefet-MG ndodhet në zemër të Belo Horizonte-it dhe është afër 716 km larg Brasília-ut. Pranimi në Cefet-MG është shumë selektiv dhe universiteti ka rreth 13623 studente undergraduate dhe 1009 master.[2]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Burimet[redakto | përpunoni burim]

Lidhje te jashtme[redakto | përpunoni burim]