Jump to content

Centro Federal de Educação Tecnológica de Minas Gerais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Centro Federal de Educação Tecnológica de Minas Gerais

Centro Federal de Educação Tecnológica de Minas Gerai-s është një nga universitetet më të vjetra dhe më me emër në Brazili, i themeluar në vitin 1910. Ndodhet në Belo Horizonte të Minas Gerais.[1]

Cefet-MG ndodhet në zemër të Belo Horizonte-it dhe është afër 716 km larg Brasília-ut. Pranimi në Cefet-MG është shumë selektiv dhe universiteti ka rreth 13623 studente undergraduate dhe 1009 master.[2]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Unidade do CEFET-MG em Contagem começa a funcionar no primeiro semestre de 2012". Arkivuar nga origjinali më 20 nëntor 2011. Marrë më 15 dhjetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "CEFET-MG ofertará novos cursos na Unidade de Contagem". Arkivuar nga origjinali më 26 prill 2012. Marrë më 15 dhjetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje te jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]