Cercs

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cercs
Komunë
Stema_figuraBandera Cercs.svg
Vendndodhja
Cercs is located in Spanjë
Cercs
Cercs

Koordinatat: 42°8′53″V 1°51′43″L / 42.14806°V 1.86194°L / 42.14806; 1.86194

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Berguedà
Kryetari i Bashkisë Ferran Civil i Arnabat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 47.35 km2
Lartësia 650 m (m.n.d.)
Popullsia 1331 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Cercorí, cercorina
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 8′ 53″ Veri

1° 51′ 43″ Lindje


Cercs është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Berguedà, të provincës Barcelona, në Katalonia. Cercs ka 1331 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 47.35 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Cercs – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale