Cerdanyola del Vallès

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cerdanyola del Vallès
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Cerdanyola del Vallès.svg
Vendndodhja
Cerdanyola del Vallès is located in Spanjë
Cerdanyola del Vallès
Cerdanyola del Vallès

Koordinatat: 41°29′31″V 2°8′20″L / 41.49194°V 2.13889°L / 41.49194; 2.13889

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Occidental
Kryetari i Bashkisë Carme Carmona Pascual
Partia PSC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.29 km2
Lartësia 32 m (m.n.d.)
Popullsia 58747 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Cerdanyolenc
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8290
Koordinatat 41° 29′ 31″ Veri

2° 8′ 20″ Lindje

Faqja Zyrtare www.cerdanyola.cat


Cerdanyola del Vallès është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Occidental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Cerdanyola del Vallès ka 58747 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 31.29 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]