Cernion

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cernion
Komunë
noform
Pamje nga Cernion
Stema_figura
Vendndodhja
Cernion is located in Franca
Cernion
Cernion
49°47′52″V 4°25′50″L / 49.797777777778°V 4.4305555555556°L / 49.797777777778; 4.4305555555556Koordinatat: 49°47′52″V 4°25′50″L / 49.797777777778°V 4.4305555555556°L / 49.797777777778; 4.4305555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.58 km2
Popullsia 64 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08260
INSEE 08094


Cernion është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Cernion ka një popullsi prej 64 banorë dhe sipërfaqe 6.58 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cernion – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale