Cervera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cervera
Komunë
Stema_figuraCervera Spain.svg
Vendndodhja
Cervera is located in Spanjë
Cervera
Cervera

Koordinatat: 41°39′56″V 1°16′17″L / 41.66556°V 1.27139°L / 41.66556; 1.27139

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Segarra
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 55.2 km2
Lartësia 548 m (m.n.d.)
Popullsia 9305 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Cerverí, cerverina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25200
Koordinatat 41° 39′ 56″ Veri

1° 16′ 17″ Lindje


Cervera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Segarra, të provincës Lleida, në Katalonia. Cervera ka 9305 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 55.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Cervera – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale