Cervià de Ter

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cervià de Ter
Komunë
Vendndodhja
Cervià de Ter is located in Spanjë
Cervià de Ter
Cervià de Ter

Koordinatat: 42°4′V 2°55′L / 42.067°V 2.917°L / 42.067; 2.917

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Gironès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.97 km2
Popullsia 895 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Cervià de Ter është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Gironès, të provincës Girona, në Katalonia. Cervià de Ter ka 895 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 9.97 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]