Château-Porcien

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Château-Porcien
Komunë
noform
Pamje nga Château-Porcien
Stema_figura
Vendndodhja
Château-Porcien is located in Franca
Château-Porcien
Château-Porcien
49°31′46″V 4°14′45″L / 49.529444444444°V 4.2458333333333°L / 49.529444444444; 4.2458333333333Koordinatat: 49°31′46″V 4°14′45″L / 49.529444444444°V 4.2458333333333°L / 49.529444444444; 4.2458333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.31 km2
Popullsia 1425 banorë
Dendësia 82 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08360
INSEE 08107
Faqja Zyrtare http://www.chateau-porcien.fr


Château-Porcien është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Château-Porcien ka një popullsi prej 1425 banorë dhe sipërfaqe 17.31 km², me një dendësi prej 82 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Château-Porcien – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale