Chalandry-Elaire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chalandry-Elaire
Komunë
noform
Pamje nga Chalandry-Elaire
Vendndodhja
Chalandry-Elaire is located in Franca
Chalandry-Elaire
Chalandry-Elaire
49°42′42″V 4°45′54″L / 49.711666666667°V 4.765°L / 49.711666666667; 4.765Koordinatat: 49°42′42″V 4°45′54″L / 49.711666666667°V 4.765°L / 49.711666666667; 4.765
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.18 km2
Popullsia 630 banorë
Dendësia 122 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08160
INSEE 08096


Chalandry-Elaire është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Chalandry-Elaire ka një popullsi prej 630 banorë dhe sipërfaqe 5.18 km², me një dendësi prej 122 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chalandry-Elaire – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale