Challerange

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Challerange
Komunë
noform
Pamje nga Challerange
Stema_figura
Vendndodhja
Challerange is located in Franca
Challerange
Challerange
49°18′38″V 4°44′43″L / 49.310555555556°V 4.7452777777778°L / 49.310555555556; 4.7452777777778Koordinatat: 49°18′38″V 4°44′43″L / 49.310555555556°V 4.7452777777778°L / 49.310555555556; 4.7452777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.13 km2
Popullsia 488 banorë
Dendësia 44 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08400
INSEE 08097


Challerange është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Challerange ka një popullsi prej 488 banorë dhe sipërfaqe 11.13 km², me një dendësi prej 44 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Challerange – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale