Champigneul-sur-Vence

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Champigneul-sur-Vence
Komunë
noform
Pamje nga Champigneul-sur-Vence
Vendndodhja
Champigneul-sur-Vence is located in Franca
Champigneul-sur-Vence
Champigneul-sur-Vence
49°42′03″V 4°39′22″L / 49.700833333333°V 4.6561111111111°L / 49.700833333333; 4.6561111111111Koordinatat: 49°42′03″V 4°39′22″L / 49.700833333333°V 4.6561111111111°L / 49.700833333333; 4.6561111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.61 km2
Popullsia 125 banorë
Dendësia 27 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08430
INSEE 08099


Champigneul-sur-Vence është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Champigneul-sur-Vence ka një popullsi prej 125 banorë dhe sipërfaqe 4.61 km², me një dendësi prej 27 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Champigneul-sur-Vence – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale