Champigneulle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Champigneulle
Komunë
noform
Pamje nga Champigneulle
Stema_figura
Vendndodhja
Champigneulle is located in Franca
Champigneulle
Champigneulle
49°21′07″V 4°55′33″L / 49.351944444444°V 4.9258333333333°L / 49.351944444444; 4.9258333333333Koordinatat: 49°21′07″V 4°55′33″L / 49.351944444444°V 4.9258333333333°L / 49.351944444444; 4.9258333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.73 km2
Popullsia 61 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08250
INSEE 08098


Champigneulle është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Champigneulle ka një popullsi prej 61 banorë dhe sipërfaqe 7.73 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Champigneulle – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale