Champlin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Champlin
Komunë
noform
Pamje nga Champlin
Stema_figura
Vendndodhja
Champlin is located in Franca
Champlin
Champlin
49°50′24″V 4°19′50″L / 49.84°V 4.3305555555556°L / 49.84; 4.3305555555556Koordinatat: 49°50′24″V 4°19′50″L / 49.84°V 4.3305555555556°L / 49.84; 4.3305555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.9 km2
Popullsia 77 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08260
INSEE 08100


Champlin është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Champlin ka një popullsi prej 77 banorë dhe sipërfaqe 5.9 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referencat[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

 Commons: Champlin (Ardennes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale