Charbogne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Charbogne
Komunë
noform
Pamje nga Charbogne
Stema_figura
Vendndodhja
Charbogne is located in Franca
Charbogne
Charbogne
49°30′10″V 4°35′17″L / 49.502777777778°V 4.5880555555556°L / 49.502777777778; 4.5880555555556Koordinatat: 49°30′10″V 4°35′17″L / 49.502777777778°V 4.5880555555556°L / 49.502777777778; 4.5880555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.06 km2
Popullsia 212 banorë
Dendësia 23 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08130
INSEE 08103


Charbogne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Charbogne ka një popullsi prej 212 banorë dhe sipërfaqe 9.06 km², me një dendësi prej 23 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Charbogne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale