Chardeny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chardeny
Komunë
noform
Pamje nga Chardeny
Vendndodhja
Chardeny is located in Franca
Chardeny
Chardeny
49°25′06″V 4°36′02″L / 49.418333333333°V 4.6005555555556°L / 49.418333333333; 4.6005555555556Koordinatat: 49°25′06″V 4°36′02″L / 49.418333333333°V 4.6005555555556°L / 49.418333333333; 4.6005555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.02 km2
Popullsia 41 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08400
INSEE 08104


Chardeny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Chardeny ka një popullsi prej 41 banorë dhe sipërfaqe 5.02 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chardeny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale